Pierwszej doby Nowego Roku w pożarach w Rosji zginęło 79 osób - poinformowało w poniedziałek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Zaznaczyło, że to więcej niż w zwykły dzień, lecz mniej niż przed rokiem.

"Doszło do 641 pożarów, z czego 529 w sektorze mieszkaniowym. 79 osób zginęło w pożarach, 213 osób odniosło w nich obrażenia" - powiedział przedstawiciel resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych. Dodał, że strażakom udało się jednak uratować 134 ludzi.

Zaznaczył, że w porównaniu z 1 stycznia roku 2011 liczba pożarów i ich ofiar śmiertelnych zmalała. Przed rokiem wybuchło bowiem 735 pożarów, w których zginęło 95 ludzi.

Według danych ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych w okresie noworoczno-świątecznym znacznie wzrasta liczba pożarów i ginących w nich ludzi.

"Dwa tygodnie świętowania i zabaw nie prowadzą, zazwyczaj, do niczego dobrego. Powiem, może niepolitycznie, że opowiadam się za tym, żeby świąt było trochę mniej: świętować przez dwa tygodnie - to trochę za dużo" - powiedział agencji ITAR-TASS szef resortu Siergiej Szojgu.

Przy okazji zaapelowano do obywateli, by nie zapominali o najprostszych zasadach bezpieczeństwa i pamiętali, że przyczyną pożaru mogą się stać zapalone świece, elektryczne ozdoby, sztuczne ognie i petardy, a nawet niedogaszony niedopałek papierosa.

Rosjanie bardzo uroczyście witają Nowy Rok, który jest dla nich wciąż najważniejszym świętem i łączy się z obchodzonym w prawosławiu 7 stycznia Bożym Narodzeniem.


Grzejniki Vertikal w domu

Ponieważ grzejniki Vertikal zajmują niewiele powierzchni poziomej, która w domu jest tak pożądana, bo muszą ją zajmować meble, podczas projektowania wnętrz, w których mają być zainstalowane grzejniki Vertikal można sobie pozwolić na myślenie o rozmieszczeniu mebli w pierwszej kolejności, a o rozmieszczeniu grzejników dopiero później. Grzejniki Vertikal można zainstalować w miejscach, które wydają nam się ze względu na swoją małą szerokość bezużyteczne.Grzejniki Vertikal, tak samo jak wszystkie inne rodzaje grzejników najkorzystniej jest montować blisko okna, gdyż jest to miejsce w którym straty cieplne są największe. Instalacja grzejnika w okolicy okna pozwala na utworzenie swego rodzaju ochrony zabezpieczającej przed nadmiernym wydostawaniem się ciepła na zewnątrz, a tym samym generuje oszczędności.Przed instalacją grzejnika Vertikal koniecznie trzeba mieć na uwadze, że musi być od zainstalowany w pewnej odległości od podłogi. Odległość ta powinna mieścić się w przedziale od dziesi... ...

Podróbki towarów zostaną zajęte również w tranzycie

W porcie w Antwerpii belgijscy celnicy zajęli przesyłkę zawierającą elektryczne maszynki do golenia pochodzące z Szanghaju. Przypominały one wzory Philipsa chronione prawami wyłącznymi w UE. Spółka ta wszczęła postępowanie przeciwko spółkom Lucheng, Far East Sourcing oraz Röhlig wytwarzającym, sprzedającym i transportującym podróbki. Zażądała stwierdzenia naruszenia praw własności intelektualnej i zasądzenia odszkodowania, a także zniszczenia zajętych towarów.Na londyńskim Heathrow organy celne Zjednoczonego Królestwa (HMRC) skontrolowały przesyłkę z Hongkongu do Kolumbii, zawierającą telefony komórkowe i akcesoria do nich nie tylko imitujące wyroby Nokii, lecz nawet opatrzone podrobionym znakiem towarowym. Jednak kiedy pokrzywdzona spółka złożyła wniosek o zajęcie przesyłki, urzędnicy HMRC odmówili, bo zgodnie z prawem UE towary w tranzycie z jednego państwa trzeciego do innego nie mogą być uznane za podrobione, a tym samym zostać zajęte.Belgijski sąd pierwszej instancji w Antwerp... ...

Grzejniki elektryczne

W gospodarstwach domowych wykorzystywane są najczęściej grzejniki elektryczne naścienne. Ich istotnym parametrem, który należy mieć na uwadze, jest moc cieplna. Musi być ona prawidłowo dobrana, bo w przeciwnym wypadku grzejniki będą nagrzewały pomieszczenia zbyt mocno, zwiększający przy tym znacznie koszty ogrzewania, lub zbyt słabo i temperatura w domu będzie niesatysfakcjonująca.System ogrzewania powinien być dobrze wyregulowany i dostosowany do potrzeb jego użytkowników, pozwala to na znaczne oszczędności. Warto pamiętać, że utrzymywanie w domu wysokiej temperatury, podczas nieobecności domowników nie ma większego sensu, bo grzejniki pracują z dużą wydajnością, a nikt z tego ciepła nie korzysta.Grzejniki elektryczne posiadają termostat elektroniczny lub elektromechaniczny. Termostat umożliwia regulowanie temperatury, a po jej ustawieniu odpowiada za utrzymanie jej na pożądanym poziomie. Termostaty uwzględniają wpływ ciepła z innych źródeł na temperaturę wewnątrz ogrzewanego prze... ...

ME-2012 - w Sopocie kibice mogą spać na jachtach

Podczas mistrzostw Europy piłkarscy kibice będą w Sopocie zakwaterowani nie tylko w hotelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych i zlokalizowanym na hipodromie Fan Campie. Mogą też wybrać nocleg na jachtach, które cumować będą w marinie przy molo."Prywatni armatorzy oraz firmy czarterujące takie jednostki dały już pierwsze ogłoszenia dotyczące wynajmu jachtów w trakcie piłkarskich mistrzostw Europy. Jest to dość bogata oferta, bo w marinie może jednocześnie przebywać 107 łódek, z których największe mają 24 metry długości" - powiedział PAP przewodniczący Rady Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sopocie Błażej Kucharski.Według Kucharskiego ta propozycja na pewno jest konkurencyjna w stosunku tradycyjnych ofert noclegów."Na nowoczesnych jachtach może spać jednocześnie kilka osób, które przy cenie niższej niż za pokój w hotelu otrzymają atrakcyjną lokalizację oraz podobny komfort" - dodał.W Sopocie jest w sumie 22 tysiące miejsc noclegowych, ale większość - zwłaszcza w najbardziej renom... ...

Pionowe rozwiązania – grzejniki Vertikal

Grzejniki Vertikal są grzejnikami pionowymi, stanowią one bardzo doskonałe rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania pomieszczeń. Pozwalają na dużą oszczędność miejsca a poza tym dają duże możliwości. Wybór grzejników Vertikal jest bardzo szeroki, zarówno jeżeli chodzi o wymiary jak i wzornictwo. W ofercie dostępne są grzejniki Vertikal o szerokości zaledwie trzydziestu centymetrów, ich długość możemy dostosować do wysokości pomieszczeń, taka elastyczność gabarytów pozawala wykorzystać powierzchnie, w których nie może znajdować się nic innego, gdyż są zbyt wąskie, a tym samym zaoszczędzić inne miejsca na rzecz mebli lub innych urządzeń. Poza tym taka forma grzejników nie wpływa niekorzystnie na ich moc i również są on bardzo wydajne. Warto wspomnieć, że dodatkowo grzejnik Vertikal mogą być zaopatrzone w chociażby w wieszaczki, co czyni jej jeszcze bardziej użytecznymi.Producenci grzejników Vertikal starają się zachęcić do zakupu oferując bardzo szeroką gamę modeli, wybierać możemy miedzy ... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+8=?


Informacje o plikach "cookies"