Łazienka jest pomieszczeniem, w którym często utrzymywana jest wyższa temperatura niż w pozostałych, łazienkowe grzejniki elektryczne wykorzystywane są w niej jako jedyny rodzaj ogrzewania, lub też jako dodatkowe źródło ciepła.
Grzejniki łazienkowe zasilane energią elektryczną mogą posiadać wymuszony obieg powietrza (zaopatrzone są wtedy w wentylator) lub naturalny obieg ciepła. Ich temperaturę możemy w łatwy sposób regulować w określonym zakresie, a czujniki temperatury zapewnią nam pożądaną temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Łazienkowe grzejniki elektryczne z wymuszonym obiegiem powietrza są rozwiązaniem, w przypadku łazienki, dużo lepszym, gdyż ułatwiają utrzymanie równomiernej temperatury, co w przypadku obiegu naturalnego nie jest możliwe, ponieważ cyrkulacja powietrza jest zbyt mała i lżejsze, ogrzane powietrze gromadzi się pod sufitem, a cięższe, chłodniejsze bliżej podłogi.
Poza grzejnikami konwektorowymi w łazienkach wykorzystywane są także łazienkowe grzejniki drabinkowe, są one bardzo praktyczne, gdyż umożliwiają suszenie na nich ręczników. Moc tych grzejników jest stosunkowo niska, dlatego są one stosowane przede wszystkim jako uzupełniające źródło ciepła.
Gdzie instaluje się grzejniki łazienkowe?
Decyzja o miejscu zainstalowania grzejnika łazienkowego musi być decyzją przemyślaną, gdyż ze względu na dużą obecność wody odległość grzejników od jej źródeł musi być odpowiednia. Grzejniki łazienkowe najlepiej jest montować w odległości co najmniej 60 centymetrów od wanny lub kabiny prysznicowej, jeżeli grzejnik ma być umieszczony bliżej musi posiadać podwójną izolację. Instalując grzejniki łazienkowe trzeba mieć na uwadze, że są w łazience miejsca, w których instalować ich nie można, gdyż jest to niezgodne z przepisami, do tych miejsc zaliczamy powierzchnię nad wanną oraz powierzchnię bezpośrednio przy wannie lub prysznicu. Oczywiście w naszymi interesie jest, aby grzejnik stanowił jak najmniejsze zagrożenie, dlatego lepiej jest się do powyższych zasad stosować, najlepiej z dużą przesadą. Grzejniki łazienkowe powinny być montowane w pewnej odległości od ściany, gdyż taki sposób instalacji poprawia efektywność wymiany ciepła.
W przypadku przenośnych grzejników łazienkowych, trzeba przywiązywać jeszcze większą wagę do bezpieczeństwa ich stosowania, niż w przypadku grzejników stacjonarnych, gdyż w przypadku kontaktu z wodą stwarzają one ryzyko porażenia prądem.


Grzejniki żeliwne znowu w modzie?

Grzejniki żeliwne jeszcze nie tak dawno były bardzo popularne, jednak rozwój technologii sprawił, że zostały wyparte przez inne rodzaje grzejników, bardziej odpowiadające gustom coraz bardziej wymagających klientów. Wydało się, że do powrotu zainteresowania grzejnikami żeliwnymi nie dojdzie, jednak ich producenci postawili na nowoczesność i tym samym udało im się wzbudzić zainteresowanie potencjalnych kupców. Nowoczesne grzejniki żeliwne mają bardziej opływowe kształty i lepszą moc. Czynnikiem, który zachęca do zakupu jest także ich atrakcyjna cena.Grzejniki żeliwne mają bardzo klasyczny wygląd, są zbudowane z pionowych żeber, które z obu stron połączone są z poziomymi kanałami, taka budowa zapewnia całkiem dużą powierzchnię wymiany ciepła, ponadto dla, niektórych jej atutem jest atrakcyjny wygląd.Grzejniki żeliwne, mimo długiego czasu nagrzewania i reagowania na konieczność zmiany temperatury, mają wiele zalet. Główną z nich jest bardzo długi okres trwałości, do którego na pewno pr... ...

Grzejniki przenośne

Grzejniki przenośne są bardzo praktycznymi urządzeniami, można je ustawić w dowolnym miejscu, gdy tylko istnieje potrzeba dogrzania pomieszczenia. Najczęściej grzejniki przenośne stosowane są jako awaryjne źródło ciepła w przypadku bardzo srogich zim, kiedy centralne ogrzewanie bywa zawodne lub w przypadku nagłej awarii ogrzewania, która również wymaga korzystania z alternatywnego źródła ciepła.Grzejniki przenośne posiadają stopniowaną moc, dzięki czemu można ją dostosować do indywidualnych potrzeb i nie jest wymagane szacowanie strat cieplnych przed zakupem urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez producentów grzejników przenośnych jest wentylator, który poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia, co sprawia, że szybciej się ono nagrzewa, przez co praca grzejnika przenośnego jest dużo wydajniejsza.Ponadto, w celu poprawienia komfortu użytkowania, grzejniki przenośne są stosunkowo lekkie oraz posiadają kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie między ogrzewanymi... ...

Charakterystyka grzejników żeliwnych

Grzejniki żeliwne ze względu na duży przekrój wewnętrzny posiadają bardzo małe opory, które pozwalają na grawitacyjny przepływ wody. Dzięki temu instalacje grzewcze, w których użyte zostały grzejniki żeliwne nie wymagają pompy. Woda przepływa pod wpływem różnicy ciężarów, gdyż jej ogrzane cząsteczki są lżejsze od cząsteczek wody zimnej, innymi słowy wewnątrz grzejników żeliwnych zachodzi zjawisko konwekcji.Ponieważ żeliwo jest materiałem bardzo ciężkim jego ogrzewanie stanowi długi proces, co niestety stanowi wadę, i trochę utrudnia stosowanie termostatów, gdyż reakcja na konieczność zmiany temperatury nie jest natychmiastowa. Warto jednak wspomnieć, że po nagrzaniu żeliwa jego temperatura utrzymuje się znacznie dłużej, niż w przypadku chociażby grzejników aluminiowych.Grzejniki żeliwne zazwyczaj pracują w temperaturze nie wyższej niż 95°. Ich zastosowanie we współczesnym budownictwie jest trochę ograniczone, ponieważ coraz częściej stosowane są lekkie konstrukcje budynków, które ni... ...

Łazienkowe grzejniki elektryczne

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym często utrzymywana jest wyższa temperatura niż w pozostałych, łazienkowe grzejniki elektryczne wykorzystywane są w niej jako jedyny rodzaj ogrzewania, lub też jako dodatkowe źródło ciepła.Grzejniki łazienkowe zasilane energią elektryczną mogą posiadać wymuszony obieg powietrza (zaopatrzone są wtedy w wentylator) lub naturalny obieg ciepła. Ich temperaturę możemy w łatwy sposób regulować w określonym zakresie, a czujniki temperatury zapewnią nam pożądaną temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Łazienkowe grzejniki elektryczne z wymuszonym obiegiem powietrza są rozwiązaniem, w przypadku łazienki, dużo lepszym, gdyż ułatwiają utrzymanie równomiernej temperatury, co w przypadku obiegu naturalnego nie jest możliwe, ponieważ cyrkulacja powietrza jest zbyt mała i lżejsze, ogrzane powietrze gromadzi się pod sufitem, a cięższe, chłodniejsze bliżej podłogi.Poza grzejnikami konwektorowymi w łazienkach wykorzystywane są także łazienkowe grzejniki drabinkowe, s... ...

Kanałowe grzejniki konwektorowe

Kanałowe grzejniki konwektorowe posiadają spiralne elementy konwekcyjne, które połączone są z rurowym wymiennikiem wykonanym z miedzi. Taki sposób budowy sprawia, że kanałowe grzejniki konwektorowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Grzejniki tego typu charakteryzują się stałą mocą cieplną, która jeżeli są odpowiednio dobrane do pomieszczenia, zapewnia jego prawidłowe ogrzanie przez cały okres użytkowania. Grzejniki kanałowe konwektorowe dostępne są w dwóch wersjach – w pierwszej konwekcja zachodzi w sposób naturalny, w drugiej jest wymuszana przy pomocy wiatraków. Wiatraki wykorzystywane w tego typu urządzeniach pracują bardzo cicho, gdyż mocowane są przy użyciu elastycznych materiałów i w związku z tym nie wywołują drgań obudowy.Kanałowe grzejniki konwektorowa stanowią idealne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń, posiadających dużo przeszklonych powierzchni, umieszczane są we wnękach pod podłogą, a ciepłe powietrze uwalniane jest do wnętrza przez kratki. Grze... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
4+1=?


Informacje o plikach "cookies"