Pierwszego dnia po giełdowym debiucie notowania Facebooka spadły poniżej emisyjnej ceny 38 dolarów za akcję. Na początku sesji na parkiecie Nasdaq walory największego na świecie portalu społecznościowego potaniały do 34,34 dolarów.

Debiut Facebooka na giełdzie.

Po niespełna pół godzinie przecena doszła do 33,19 dolarów za akcję, co oznaczało spadek o ponad 13 proc. w stosunku do piątkowego zamknięcia (38,23 dolarów). Po kolejnej pół godzinie spadek ustabilizował się na poziomie około 12 proc.

Szef Nadsaq’a Robert Greifled powiedział w niedzielę, że jest „strasznie skonfundowany” z powodu technicznych usterek, które spowodowały w piątek opóźnienie notowań Facebooka. „To nie był nasz najlepszy moment” –mówił Greifeld. Wskutek awarii część inwestorów nie wiedziała czy ich zlecenia kupna lub sprzedaży są faktycznie realizowane.

W piątek ponad 566 mln akcji Facebooka zmieniło właściciela, co jest rekordowym obrotem podczas debiutu na amerykańskim rynku. Duży popyt na walory firmy Zuckerberga skłoniło spółkę do poniesienia ceny emisyjnej oraz zwiększenia liczby oferowanych akcji.

W trakcie piątkowej sesji akcje doszły do poziomu 45 dolarów, ale na zamknięciu spadły do 38,23 dolarów. Firma pozyskała 16 mld dolarów, a jej wartość rynkowa doszła do 104 mld dolarów.

Według różnych doniesień bank Morgan Stanley, jeden z głównych organizatorów emisji w pewnym momencie w piątek zaczął skupywać akcje, żeby nie spadły poniżej ceny otwarcia.


Ceny przed świętami ostro w górę. Sklepy chcą na nas zarobić

Część firm chce wykorzystać przedświąteczny szał zakupów i winduje ceny - informuje "Rzeczpospolita".Generalnie ceny sprzętu elektronicznego spadają, ale...Generalnie ceny sprzętu elektronicznego spadają, jednak w ostatnich tygodniach zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i w Internecie coraz częściej wprowadzane są... podwyżki.Specjalnie dla "Rzeczpospolitej" cenom w e-sklepach przyjrzała się porównywarka cenowa Nokaut. Sprawdziła zmianę różnicy pomiędzy cenami minimalnymi i maksymalnymi niektórych towarów w grudniu i porównała z listopadem. Są produkty, które zanotowały wzrost tej różnicy nawet o ponad 10 proc., zwłaszcza konsole do gier (wzrost o 14 proc.), tablety (zmiana o 11 proc.) czy niektóre modele laptopów (wzrost o 8 proc.).Tajemnicze zabiegi widać także w tradycyjnych sklepach. Firmy odzieżowe lubią podnosić ceny, aby po świętach na wyprzedażach skala obniżki wyglądała bardziej imponująco. ...

Złoty nadal bardzo mocny. Może testować poziom 4,2150 za euro

Czwartek jest kolejnym dniem dynamicznej aprecjacji złotego. Zdaniem dilerów ostatnie ruchy na rynku walutowym, po tak silnym umocnieniu, mogą wyhamować, chociaż nie jest wykluczone, że nasza waluta w najbliższych dniach przetestuje poziom 4,2150 za euro.Polski złoty"Obserwujemy w czwartek bardzo duże umocnienie złotego, oczywiście głównie za sprawą Fed i zapowiedzi, że luźna polityka pieniężna będzie jeszcze przez dłuższy czas kontynuowana. Wsparciem dla złotego była też wypowiedź prezesa Belki o możliwości podwyżek stóp procentowych, to wzmocniło atrakcyjność złotego" - powiedział PAP diler walutowy z BRE Banku Marcin Turkiewicz.Dodał, że ostatnie dynamiczne umocnienie PLN może wkrótce wyhamować."To co widzieliśmy to był bardzo duży ruch; spodziewałbym się teraz pewnego wyhamowania. Chociaż możliwe, że będziemy obserwowali podejście pod istotny poziom 4,2150 zł za euro" - podkreślił Turkiewicz.Prezes NBP Marek Belka powiedział w środę, że w pewnych okolicznościach być może należał... ...

Boni o 2013 roku: Łatwiejsze zapisy do lekarza oraz liberalizacja prawa pocztowego

Łatwiejsze zapisy do lekarza, zmiany w zbiórkach publicznych oraz liberalizacja prawa pocztowego - takie m.in. zmiany czekają Polaków wraz z początkiem 2013 r. O ich roli i znaczeniu w poniedziałek na swoim blogu napisał minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.Michał BoniJak podkreślił Boni, 1 stycznia 2013 r. jest dniem, kiedy po raz pierwszy będziemy mogli skorzystać z opieki medycznej, nie martwiąc się o to, czy mamy ze sobą wymagany do tej pory dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, czyli druk RMUA, legitymację emeryta czy dowód opłaty składki z ostatniego miesiąca.Teraz - jak napisał na blogu szef MAC - wystarczy tylko dokument z PESEL, a jeśli okaże się, że system eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) nie potwierdzi naszego prawa do świadczenia, to wystarczy, że podpiszemy krótkie oświadczenie o naszym ubezpieczeniu i pomoc medyczna zostanie nam udzielona."To wydaje się być małym krokiem w cyfryzacji naszego codziennego życia, ale jedn... ...

Coraz więcej kolizji na drogach. Pogorszą się wyniki firm ubezpieczeniowych

Atak zimy spowodował wzrost liczby wypadków drogowych. W poniedziałek, gdy w całym kraju szalała zamieć, doszło do 78 zdarzeń, podczas gdy dzień wcześniej policja odnotowała 33 kolizje mniej.Trudne warunki drogowe nie cieszą towarzystw, które miały nadzieję, że łagodna zima pomoże im w powtórzeniu dobrych wyników z I kw. 2012 r. – Zwiększyła się liczba zgłaszanych szkód komunikacyjnych – mówi Mariusz Glaza, ekspert Ergo Hestii w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. – Dotyczą one głównie kolizji drogowych o nieznacznych rozmiarach, spowodowanych śliską nawierzchnią, rzadziej wypadków, w których są osoby ranne – dodaje.Trudne warunki drogowe nie cieszą towarzystw, które miały nadzieję, że łagodna zima pomoże im w powtórzeniu dobrych wyników z I kw. 2012 r. Wówczas wypłaty odszkodowań z OC i AC wyniosły 2,2 mld zł, podczas gdy rok wcześniej 2,4 mld zł. Ubezpieczyciele po raz pierwszy od wielu lat wyszli dzięki temu w 2012 r. na plus w sprzedaży polis komunikacyjnych. Wynik tech... ...

Chiny będą wydobywać ropę w Afganistanie

Rząd afgański podpisał w środę w Kabulu umowę z państwowym chińskim gigantem naftowym National Petroleum Corporation (CNPC). Jest to pierwsza zagraniczna firma, która będzie mogła eksploatować afgańskie złoża ropy i gazu - padała EFE. Wydobycie ropyWartość wspólnego afgańsko-chińskiego projektu wynosi - według ministerstwa górnictwa w Kabulu - 700 mln dol. - pisze internetowy dziennik "Canadian Business". Jednak całkowity profit z tej umowy może być dziesięciokrotnie większy, jeśli odkryte zostaną i przygotowane do eksploatacji nowe złoża, a światowe ceny ropy utrzymają się na obecnym poziomie.Koncesje dla CNPC dotyczą północno-wschodnich prowincji Sar e-Pol i Farjab. "CB" podaje, że jest to pierwsza z serii takich ofert koncesji naftowych, którą afgańskie ministerstwo górnictwa ma zamiar przedstawić inwestorom.Porozumienie z Kabulem pozwala CNPC na prowadzenie poszukiwań ropy i gazu w basenie rzeki Amu-daria, gdzie jako pierwsi eksplorację rozpoczęli Rosjanie w latach 1960.W ciągu ... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+1=?


Informacje o plikach "cookies"