Rosjanie zapewniają władze Warszawy, że nie będzie politycznych manifestacji podczas wtorkowego przemarszu na Stadion Narodowy - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jeżeli pojawią się okrzyki polityczne, to będzie znaczyło, że Rosjanie nas oszukali - dodała prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że Rosjanie nie wystąpili o zgodę na przemarsz rosyjskich kibiców przez stolicę - poinformowali tylko o tym władze miast pisemnie. "Ja tylko pozwolę sobie powiedzieć dla wyjaśnienia, że nie było żadnego wniosku, nie ma zatem zgromadzenia. Nie ma ani zgody, ani braku zgody ze strony miasta. Jest po prostu tylko i wyłącznie przejście przez most" - mówiła w RMF FM prezydent Warszawy.

Rosjanie obiecali przy tym, że podczas wtorkowego marszu nie będzie żadnych politycznych haseł. Jeżeli pojawią się jakieś polityczne manifestacje, będzie "to świadczyło o tym, że nas oszukali", stwierdziła Gronkiewicz-Waltz.

Czy Rosjan czekają konsekwencje, jeżeli okłamią władze Warszawy? Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła w RMF FM, że zależy to od policji.

"To jest pytanie do policji. Policja musi zapewnić porządek. (...) My tu nie mamy nic do machania jako miasto, ponieważ bezpieczeństwo zapewnia policja. Policja będzie stosować adekwatne środki do sytuacji, w zależności od tego jaka będzie. Mieliśmy już incydenty we Wrocławiu, w Poznaniu, w związku z tym policja reaguje adekwatnie do sytuacji" - powiedziała prezydent Warszawy.

Pytana, czy spodziewa się problemów podczas wtorkowego marszu, Gronkiewicz-Waltz stwierdziła: "To jest tłum. Psychologia tłumu jest, że tak powiem psychologią tłumu i zgrupowaniem. Emocje są zawsze przed meczem, w związku z tym wszystko może być. Ja się zawsze spodziewam przy okazji każdej manifestacji różnych działań, które są nie do przewidzenia".

Kibice z Rosji, którzy we wtorek będą dopingować w stolicy Polski reprezentację swego kraju w meczu z naszą reprezentacją, spotkają się przy stacji Warszawa Powiśle i Mostem Poniatowskiego przemaszerują na Stadion Narodowy. Mają założyć czerwone koszulki.


GPW pierwsza w Europie pod względem liczby debiutów w III kw. 2011

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) była pierwszym rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów zarówno w III kw. 2011 roku (łącznie na regulowanym oraz alternatywnym rynku akcji), podała firma doradcza PricewaterhouseCoopers (PwC) w komunikacie, prezentując wyniki najnowszego wydania " IPO Watch Europe". "Warszawa zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby debiutów z 7 IPO odnotowanymi na rynku głównym i rekordowymi 54 debiutami na rynku NewConnect. Tym samym, co drugie IPO w Europie w minionym kwartale miało miejsce na GPW.Debiuty warte 1,5 mld euro Łączna wartość wszystkich ofert przeprowadzonych w Warszawie wyniosła 1,5 mld euro, głównie za sprawą oferty prywatyzacyjnej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która była trzecim największym IPO w Europie" - głosi komunikat.Pęd na NewConnect PwC podkreśla, że GPW była "niekwestionowanym liderem pod względem liczby debiutów" dzięki rekordowej aktywności na NewConnect. "W minionym kwartale już po raz trzeci z rzędu padł rekord liczby deb... ...

Tusk: Będziemy starali się o współorganizację Euro 2020

Będziemy starali się, aby jedno z polskich miast było współorganizatorem rozgrywanych w wielu krajach piłkarskich mistrzostw Europy 2020 - zapowiedział premier Donald Tusk. Nie wykluczył też ubiegania się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r.Donald Tusk"Jeśli dzisiaj nadal jest niekończąca się kolejka tych państw, które chcą zorganizować jakąkolwiek światową imprezę sportową, to pokazuje to wyraźnie, że interes jest jednoznacznie na tak, nawet jeśli się inwestuje w niego na początek bardzo dużo pieniędzy" - powiedział Tusk w piątek dziennikarzom w Sejmie.Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2020 roku będą rozgrywane w wielu krajach, a nie jak dotychczas, w jednym lub dwóch. Taką decyzję podjęła w czwartek w Lozannie UEFA. W grudniu rząd ma natomiast zdecydować, czy Polska stanie do wyścigu o zimowe igrzyska w 2022 r.Odnosząc się do możliwości współorganizowania mistrzostw Europy przez Polskę, premier powiedział, że "w sytuacji, w której mamy nowoczesny stadion, nawet jeśl... ...

Oszustwo na maturze. Uczniowie prosili o pomoc w rozwiązaniu zadań w internecie?

Tuż po rozpoczęciu egzaminu maturalnego z matematyki na jednym z for internetowych pojawił się post, którego autor prosił o pomoc w rozwiązaniu zadania. Ten sam użytkownik w ciągu godziny zamieścił łącznie kilkanaście podobnych postów. Okazało się, że były to zadania maturalne.Maturzyści przeglądają testy otrzymane przed egzaminem maturalnym w I Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie WielkopolskimPierwszy post pojawił się na forum o godzinie 9:22, a ostatni - 10:34. Użytkownik usunął już swoje konto. - Przyjrzeliśmy się tej sytuacji. Wygląda na to, że ktoś, najprawdopodobniej uczeń (nie chcę przesądzać) udostępnił materiał w trakcie trwania egzaminu - mówi w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Mariola Konopka, rzeczniczka CKE. Jak dodaje, sprawa została już zgłoszona na policję, która zajmie się ustalaniem autora wpisów, któremu, jeśli był to uczeń, grozi unieważnienie egzaminu. Jendocześnie rzeczniczka zapewniła, że incydent nie będzie miał konsekwencji dla pozostałych maturzystów. Spr... ...

Wisła w rezerwowym składzie zremisowała z Koroną 0:0. Jutro mecz z Apoelem Nikozja o Ligę Mistrzów W niedzielę o ósmej rano na lotnisko w Balicach przyjechało kilkunastu kibiców. Oklaskami i śpiewem próbowali dodać otuchy piłkarzom Wisły, którzy wyczarterowanym samolotem odlatywali na Cypr przywieźć Polsce pierwszy od 15 lat awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Robert Maaskant uznał, że cypryjskie upały wymagają aklimatyzacji. Swoją decyzję konsultował z kilkoma lekarzami, którzy stwierdzili, że po dwóch dniach pobytu blisko 30-stopniowy upał w porze meczu (początek 20.45, Polsat, nSport) nie będzie już tak uciążliwy. Dłuższego odpoczynku po pierwszym spotkaniu z Apoelem potrzebowali najlepsi piłkarze Wisły, dlatego w ligowym spotkaniu z Koroną w Kielcach zagrało aż dziewięciu zmienników. Z podstawowego składu zostali tylko Sergei Pareiko i Junior Diaz. Inni dostali szansę, by pokazać, jak bardzo chcieliby zaczynać każdy mecz od pierwszej minuty (Łukasz Garguła czy Dudu B... ...

Leming protestuje w sieci. Ale jest leniwy, więc mało skuteczny

Manifestacje dają efekt, jeśli z internetu przeniosą się na ulicę. Inaczej spalają na panewce.FacebookPolski buntownik przenosi swój protest do świata wirtualnego. Dziś najgłośniejszą akcję w sieci robi grupa „Matki I kwartału 2013”. Liczba jej fanów na Facebooku – 9 tys. Żądają objęcia ustawą o nowym półrocznym urlopie rodzicielskim wszystkich dzieci z rocznika 2013. Także tych urodzonych w I kw. 2013 r. „Projekt z dnia 8 listopada 2012 r. opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przewiduje, że nasze dzieci nie zostaną objęte przywilejem rocznego przebywania na płatnym urlopie ze swoimi mamą lub tatą” – piszą na stronie. – Ci, którym potomstwo urodzi się między 1 stycznia a 17 marca, będą poszkodowani. To dyskryminacja dzieci w stosunku do ich rówieśników – mówi Natalia Uziębło-Kiyak, której termin porodu wypada 18 lutego. – Na stronie http://petycje.pl ponad 20 tys. osób podpisało list otwarty do ministra pracy. Liczymy, że to oraz dialog, jaki nawiązujemy przez m... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
2+1=?


Informacje o plikach "cookies"