Irlandczycy w Toruniu, Rosjanie w Łodzi. Kibiców Na Euro wystraszyły astronomiczne ceny noclegów i poszukali tańszych miast - informuje "Metro".

Euro 2012

W czerwcu na mistrzostwa Europy w piłce nożnej ma przyjechać ponad milion zagranicznych turystów kibiców. Miały na nich zarobić miasta w których rozgrywane będą mecze: Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Wrocław oraz Kraków, gdzie zamieszkają trzy drużyny. A wiadomo, za drużynami przyjadą też fani.

Teraz do interesu wchodzą m.in. Toruń, Bydgoszcz i Łódź. Goście z zagranicy rezerwują tu całe hotele, choć na mecze będą musieli dojechać autokarem nawet po 200 kilometrów. Wszystko przez bardzo wysokie ceny noclegów w miastach, gdzie odbędą się mecze.

W miastach gospodarzach Euro załamują ręce. Ale hotelarzy można jedynie prosić o obniżki. "Akceptowalna cena dla kibica to 100 euro za noc. Jeśli ceny nie spadną, to hotele będą świeciły pustkami" - podkreśla Mikołaj Piotrowski ze spółki PL.2012, zajmującej się przygotowaniami do mistrzostw.


Polskie swapy z najgorszych przekształciły sie w najlepsze

Wiarygodność kredytowa Polski poprawiła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy najbardziej spośród wszystkich rynków wschodzących. W większości jest to dobroczynny efekt spekulacji na temat szykowanych w strefie euro planów w sprawie walki z trzyletnim kryzysem zadłużeniowym Eurolandu.Inwestorzy przygotowują się do spodziewanych akcji stymulacyjnych Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej USAKoszt ubezpieczenia polskiego długu na okres pięciu miesięcy, przy zastosowaniu instrumentu credit default swaps, CDS-ów, potaniały w ostatnich trzech miesiącach aż o 130 punktów bazowych. Według danych Bloomberga jest to największy spadek na rynkach wschodzących, zaś polskie swapy są handlowane z największym dyskontem w indeksie krajów rozwijających się z Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki poczynając od 10 kwietnia.“Inwestorzy przygotowują się do spodziewanych akcji stymulacyjnych Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej USA” - mówi Felix Herrmann, ekono... ...

Jak zbudowany jest akumulator elektryczny?

Akumulatory elektryczne, wykorzystywane na przykład w pojazdach samochodowych, są baterią odseparowanych od siebie ogniw galwanicznych.Akumulatory posiadają dwa bieguny – dodatni i ujemny, przy ich pomocy podłączane są do obwodu elektrycznego pojazdu. Każdy akumulator posiada tak zwaną kratkę, której zadaniem jest przewodzenie prądu elektrycznego. Akumulatory posiadają ponadto płyty – dodatnią i ujemną oddzielone od siebie separatorem, który zapobiega zwarciu. Zestaw płyt tworzy, wspomniane wcześniej, ogniwo akumulatora (oba rodzaje płyt łączone są oddzielnie, ujemne z ujemnymi, a dodatnie z dodatnimi). Ogniwa zawsze połączone są szeregowo, co pozwala na osiągnięcie wyższego napięcia znamionowego. Elementem składowym akumulatorów jest także elektrolit, zachodzą w nim odwracalne reakcje chemiczne dzięki, którym wytwarzana jest energia elektryczna, dodatkową funkcją pełnioną przez elektrolit jest przekazywanie tej energii pomiędzy płytami. Akumulatory poza wszystkimi wymienionymi częś... ...

GUS: Produkcja przemysłowa we wrześniu spadła o 5,2 proc.

Produkcja przemysłowa we wrześniu spadła o 5,2 proc. rok do roku, po wzroście o 0,5 proc. w sierpniu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.Ekonomiści prognozowali, że produkcja przemysłowa we wrześniu w ujęciu dwunastomiesięcznym spadła o 3,8 proc.,Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo spadła we wrześniu rdr o 1,6 proc., a mdm spadła o 1,4 proc.Ekonomiści prognozowali, że produkcja przemysłowa we wrześniu w ujęciu dwunastomiesięcznym spadła o 3,8 proc., natomiast w porównaniu z sierpniem wzrosła o 8,4 proc.Ceny produkcji przemysłowej we wrześniu wzrosły o 1,8 proc. rok do roku, po wzroście o 3,0 proc. po korekcie w ujęciu rocznym w sierpniu, a w ujęciu miesięcznym ceny produkcji wzrosły o 0,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.Ekonomiści w przeprowadzonej przez PAP ankiecie prognozowali, że ceny producentów we wrześniu wzrosły o 1,8 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,4 proc. ...

Wybory 2011: Debata PO, SLD, PSL i PJN o gospodarce w TVN. Bez PiS

Niebezpieczeństwa dla Polski związane z kryzysem finansowym, problem długu publicznego, podatki i sposoby na pobudzenie wzrostu gospodarczego - były głównymi tematami piątkowej debaty przedstawicieli PO, SLD, PSL i PJN o gospodarce i finansach w TVN24.Minister finansów Jan Vincent-Rostowski (2L), wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak (P), Paweł Poncyljusz z PJN (2P) i reprezentujący SLD, były premier Leszek Miller (L) podczas telewizyjnej debaty przedwyborczej, zorganizowanej w siedzibie TVN24, 30 bm. w Warszawie. fot. PAP/Paweł SupernakWystępujący w imieniu PO minister finansów Jacek Rostowski przekonywał, że rząd przygotował kraj na drugą falę kryzysu, która dotyka strefę euro. "Zagwarantowaliśmy dostęp do elastycznej linii kredytowej MFW - to jest ok. 100 mld zł po dzisiejszym kursie.(...) Zgromadziliśmy 50 mld zł na koncie budżetu państwa, zmieniliśmy system OFE, aby Polska nie była narażona na ataki spekulacyjne. (...) Według KE nasz plan tworzy realną perspektywę d... ...

KE chce zakazu publikacji informacji o lekach na receptę

KE chce zakazać reklam i publikacji informacji o lekach tylko na receptę w ogólnodostępnych mediach drukowanych - wynika z propozycji przyjętych we wtorek przez KE. Pacjenci będą mogli mieć dostęp tylko do niektórych danych, np. informacji o cenie.Przyjęte we wtorek propozycje wprowadzają zmiany do przedstawionych przez Komisję Europejską w 2008 roku wniosków na temat informacji, jakich przemysł farmakologiczny może udzielać o lekach wydawanych wyłącznie na receptę. Przedstawione wtedy wnioski zostały odrzucone przez państwa członkowskie jeszcze przed rozpoczęciem formalnych rozmów o przyjęciu propozycji.Zdaniem KE, wraz z ułatwieniem dostępu do informacji zaistniała potrzeba określenia jasnych zasad, według których pacjenci mają być informowani. Ma to być odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie pacjentów informacjami o lekach, które przyjmują, i równocześnie zapewnić, że informacje na temat tych leków są dokładne i wiarygodne. "Proponowane zasady istnieją już w większości pańs... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
7+2=?


Informacje o plikach "cookies"