Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o korektę obowiązującej taryfy oraz nową taryfę na I kwartał 2012 r., chce wysokiego wzrostu cen gazu - poinformował PAP Piotr Olędzki z URE.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że nowy cennik PGNiG przedłożony w URE na I kwartał przyszłego roku zakłada "bardzo istotną", dwucyfrową podwyżkę cen gazu.

"Możemy stwierdzić, że przedsiębiorstwo wnioskuje o wysoki wzrost cen" - powiedział PAP Olędzki.

"PGNiG złożył jednocześnie dwa wnioski: jeden o zatwierdzenie korekty obowiązującej taryfy, drugi o nową taryfę na I kwartał 2012 roku. Urząd prowadzi zatem dwa odrębne postępowania administracyjne. W obu przypadkach wnioski przedsiębiorstwa poddawane są szczegółowej analizie" - dodał.

Przedstawiciel regulatora podkreślił jednocześnie, że przed zakończeniem postępowania URE nie udzieli informacji dotyczących jego przebiegu, jak i zawartości wniosków.

Rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska w rozmowie z PAP poinformowała, że spółka nie podaje, jaka jest skala wnioskowanej podwyżki cen.


Pionowe rozwiązania – grzejniki Vertikal

Grzejniki Vertikal są grzejnikami pionowymi, stanowią one bardzo doskonałe rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania pomieszczeń. Pozwalają na dużą oszczędność miejsca a poza tym dają duże możliwości. Wybór grzejników Vertikal jest bardzo szeroki, zarówno jeżeli chodzi o wymiary jak i wzornictwo. W ofercie dostępne są grzejniki Vertikal o szerokości zaledwie trzydziestu centymetrów, ich długość możemy dostosować do wysokości pomieszczeń, taka elastyczność gabarytów pozawala wykorzystać powierzchnie, w których nie może znajdować się nic innego, gdyż są zbyt wąskie, a tym samym zaoszczędzić inne miejsca na rzecz mebli lub innych urządzeń. Poza tym taka forma grzejników nie wpływa niekorzystnie na ich moc i również są on bardzo wydajne. Warto wspomnieć, że dodatkowo grzejnik Vertikal mogą być zaopatrzone w chociażby w wieszaczki, co czyni jej jeszcze bardziej użytecznymi.Producenci grzejników Vertikal starają się zachęcić do zakupu oferując bardzo szeroką gamę modeli, wybierać możemy miedzy ... ...

Jak rozwiązać umowę na internet

Istotną częścią umowy o świadczenie usług telefonicznych bądź internetowych są przepisy dotyczące sposobu jej wypowiedzenia przed upływem terminu, na który została zawarta.Czy mogę uchylić się od skutków umowyPodpisałem umowę na mobilny internet. Niestety w miejscowości, w której mieszkam, nie ma zasięgu. Czy mogę teraz zrezygnować z takiej umowy?Przed podpisaniem umowy na usługi internetu mobilnego powinniśmy sprawdzić, jaki jest zasięg i gdzie będziemy mogli korzystać z internetu bez problemu. W przypadku takich umów dostawca nie zobowiązuje się bowiem do zapewnienia abonentowi korzystania z usług i wykonywania połączeń z dowolnego miejsca, ale tylko na obszarze znajdującym się w jego zasięgu. Zakwestionowanie takiej umowy nie będzie też łatwe. W praktyce poza wypowiedzeniem jedyną możliwością podważenia umowy jest wykazanie, że operator, oferując usługę mobilnego internetu, wprowadził nas w błąd co do zasięgu jego sieci. W takiej sytuacji konsument mógłby uchylić się od skutków z... ...

Najem lokalu i usługi dodatkowe mogą być opodatkowane razem

Dostawa wody czy ogrzewanie lokalu to świadczenia związane z najmem powierzchni użytkowej i wspólnie obłożone VAT – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE.MieszkanieWyrok – ogłoszony na wniosek Brytyjczyków – jest istotny dla polskich podatników, ponieważ mają oni podobne problemy z VAT, jeśli chodzi o rozliczenia najmu i usług dodatkowych.Skarżącym w sprawie była brytyjska spółka radców prawnych, która najmowała pomieszczenia biurowe w Londynie. Umowa przewidywała, że będzie płaciła za najem pomieszczeń, za ubezpieczenie budynku (w proporcjonalnej części do zajmowanej powierzchni), a także że będzie pokrywać opłaty, które obciążają wynajmującego. Do tych ostatnich umowa zaliczała m.in. opłaty z tytułu dostawy wody, ogrzewania, naprawy struktury i urządzeń budynku (np. wind), sprzątania części wspólnych oraz ochrony budynku. Zgodnie z ustaleniami, jeśli najemca nie zapłaciłby jednego z trzech rodzajów czynszu, wynajmujący mógłby rozwiązać umowę.Problem polegał na tym, że najem n... ...

Grzejniki płytowe – rodzaje

Wybór grzejników płytowych jest ogromny, mogą one posiadać ożebrowanie, lub nie, a ich płyta frontowa może, lecz nie musi być gładka. Grzejniki płytowe z gładką płytą frontową mają wyższą cenę od grzejników z płytą profilowaną. Karbowanie może być zarówno poziome jak i pionowe, także jak widać jest w czym wybierać.Grzejniki płytowe mogą różnić się między sobą nie tylko sposobem karbowania lub jego brakiem, ale także rozmiarami oraz ilością płyt. Najbardziej efektywne są grzejniki jednopłytowe, gdyż całe ciepło emitowane przez powierzchnię płyty trafia do ogrzewanego pomieszczenia. Jednak w przypadku, gdy powierzchnia przeznaczona na zamontowanie grzejnika jest niewielka montuje się grzejniki dwu- a nawet trzypłytowe. Grzejniki dwupłytowe charakteryzują się mniejszą wydajnością grzewczą od jednopłytowych, gdyż ciepło emitowane przez drugą z płyt natrafia na przeszkodę w postaci pierwszej płyty, przez co w całości nie dostaje się do pomieszczenia. Jeszcze mniej efektywne są grzejniki ... ...

Komórkowe wojny bez limitu

Rynek się kurczy, przychody spadają, konkurenci walczą na wykrwawienie. W telefonii komórkowej trwa wojna. Cel: oberwać najmniej, zadać najwięcej ciosów rywalom i jako pierwszy liczyć zyski ze sprzedaży mediów w internecie.Komórkowe wojny bez limituKolejna wojna cenowa operatorów komórkowych właśnie się rozpoczęła. Klientom przyniesie tanie telefony i niższe rachunki. Ale w branży oznacza zażartą walkę, o której kulisach na co dzień nie pisze się w gazetach. Stres, pot, a nawet łzy i nieprzespane noce nie ominą postawionych w stan gotowości korporacyjnych armii Orange, T-Mobile, Plus i Play. W ich barwach gra w sumie 14 tys. pracowników, których do boju prowadzą prezesi Maciej Witucki, Miroslav Rakowski, Zygmunt Solorz-Żak i Joergen Bang-Jensen.Ofensywa ofert nielimitowanych, rebranding Telekomunikacji Polskiej na Orange, a wcześniej Ery na T-Mobile oraz zmiana właściciela sieci Plus i wprowadzenie internetu LTE. Trudno znaleźć drugą branżę, w której dzieje się tak dużo. Nawet w ban... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
5+2=?


Informacje o plikach "cookies"