Po Warszawie i Wrocławiu, Tesco uruchomi serwis internetowy umożliwiający klientom zakupy z wykorzystaniem Internetu. Tym razem w Łodzi – pisze portal newseria.pl.

Według planów Tesco, do końca roku serwis ezakupy będzie działać w 8 miastach Polski.

Zamówienie towarów w sieci z dostawą do domu będzie możliwe już w tym tygodniu. Jak podkreślają przedstawiciele sieci, zainteresowanie klientów nową usługą w każdym z trzech miast jest tak duże, że planowane jest uruchomienie serwisu ezakupy w kolejnych miastach i to szybciej niż pierwotnie zakładano.

„Po Łodzi myślimy o Poznaniu, Krakowie i Gdańsku, ale też mniejsze miejscowości są w naszym zasięgu. Uważamy, że tam jest również miejsce dla naszego nowego serwisu zakupy” – zapowiada w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska.

Serwis ezakupy udostępniono pod koniec czerwca klientom w Warszawie. Wrocławianie mogą korzystać z serwisu od dwóch tygodni.

„Zastanawialiśmy się, co spowoduje, że klienci będą chętniej korzystać z tej formy. Najważniejsze dla nich okazało się to, że towary cięższe, takie jak 5-litrowa woda, mogą mieć dostarczone do domu. Poza tym Polacy nie chcą stać w korkach, wolą ten czas, który stracą na dojazd do sklepu, wykorzystać inaczej i między innymi w czasie Euro 2012 z tego powodu rosła nam wyraźnie sprzedaż z wykorzystaniem Internetu” – wyjaśnia wiceprezes Tesco.

Początki działalności wskazują, że zapotrzebowanie na takie usługi w dużych miastach jest coraz większe.

Popyt większy niż zakładano„Pierwsze nasze doświadczenia wskazują, że w Warszawie zakupy z wykorzystaniem Internetu cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Tak dużym, że w jakimś stopniu przerosło to nasze oczekiwania. Uznaliśmy, że musimy szybciej rozwinąć tę formę sprzedaży – mówi wiceprezes Tesco.

Według planów Tesco, do końca roku serwis ezakupy będzie działać w 8 miastach Polski. Jak podkreśla Czesław Grzesiak, dzięki dobrze rozwiniętej sieci tradycyjnych hipermarketów, firma jest dobrze przygotowana, by wejść do kolejnych miast i miejscowości. W dodatku – zaznacza – koszty tego przedsięwzięcia są marginalne.„W sytuacji takiej firmy, jak Tesco, która już poniosła nakłady na budowę magazynów, sklepów, na budowę logistyki, skorzystanie z Internetu jest przedsięwzięciem o niewysokich kosztach. Placówki są, mamy towar w tych placówkach, mamy pracowników. Cała sprawa polega na odebraniu zamówienia od klienta, który chce, żebyśmy mu przywieźli towar do domu i na dobrym zorganizowaniu dowozu” – wyjaśnia wiceprezes Tesco.

Rozwiązania przyjazne dla klientówJego zdaniem duży sukces serwisu ezakupy w Warszawie i Wrocławiu świadczy również o tym, że zastosowane rozwiązania są przyjazne dla klientów.„Cena, jaką klient musi zapłacić za produkt, jest taka sama jak na półce w sklepach Tesco. Zamówienie składamy i następnego dnia powinniśmy dostać do domu produkty, które charakteryzują się wysoką jakością i świeżością” – podkreśla Grzesiak.

Temu służyć ma nowy system transportu zakupów. Tesco posiada trzy rodzaje samochodów, które przewożą produkty w odpowiednich temperaturach.– „Chcielibyśmy, żeby klient miał pełne przekonanie, że zyskał. Na czasie, bo nie musiał dźwigać czy brać taksówki. Jeżeli to przekonanie zbudujemy i utwierdzimy w tym przekonaniu klienta, to jestem pełen wiary, że nasza nowa oferta na rynku znajdzie odzwierciedlenie w oczekiwaniach klientów” – podkreśla wiceprezes Tesco.


Tu-154 będzie sprzedany jako sprzęt niewojskowy

Wycofany ze specpułku Tu-154 zostanie wystawiony na sprzedaż jako mienie niewymagające specjalnej koncesji na handel uzbrojeniem - zapowiedział w czwartek wiceminister obrony Marcin Idzik. Agencja Mienia Wojskowego przygotowuje listę krajów, którym można zaoferować samolot.Samolot jest zarejestrowany jako wojskowy, ale ma trafić do Agencji jako sprzęt niekoncesjonowany."Ustaliliśmy, że Tu-154 zostanie przekazany Agencji Mienia Wojskowego jako sprzęt niekoncesjonowany" - powiedział Idzik dziennikarzom. Nie sprecyzował ceny, jakiej zażąda sprzedawca. "Dzisiaj możemy stwierdzić, że cena używanych +Tutek+ waha się od dwóch do dwudziestu milionów dolarów, na pewno się w tym przedziale zmieścimy. Cena będzie ustalona na podstawie danych rynkowych" - powiedział."Warto wspomnieć, że nasz samolot jest relatywnie mało wyeksploatowany i świetnie wyposażony. Sprzedajemy samolot w dobrym stanie" - dodał.Rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska powiedziała, że Agencja prowadzi rozpoznanie rynku i przy... ...

Montaż grzejników

Montaż grzejników nie jest łatwy i nie należy go przeprowadzać samodzielnie. Najlepiej jest wezwać wyspecjalizowanego instalatora, który nie dość, że zrobi to w pełni fachowo, to jeszcze zadba o to, żeby instalacja centralnego ogrzewania była szczelna i przez długie lata działała be zarzutów. Aby móc zamontować grzejniki potrzebny jest odpowiedni osprzęt, osprzęt ten musi być dostosowany do rodzaju zakupionego przez nas grzejnika a także so sposobu w jaki ma on być zamontowany. Wybór sposobów montażu jest bardzo duży, nie tak jak dawniej, kiedy wszystkie grzejniki montowane były tradycyjnie pod oknem w pozycji poziomej. Zazwyczaj w sklepach oferowany jest osprzęt dostosowany do konkretnego rodzaju grzejnika, najlepiej zdecydować się na zakup właśnie takiego zestawu, gdyż gwarantuje on, że wszystko będzie do siebie pasować i nie będziemy musieli denerwować się koniecznością zakupu dodatkowych elementów. Coraz częściej zdarza się też, że osprzęt oferowany jest w zestawie wraz z grzejn... ...

Owsiak: W tym roku Wielka Orkiestra zebrała ponad 40,2 mln zł

Ponad 40,2 mln zł zebrano w niedzielę, podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował szef fundacji Jurek Owsiak w poniedziałek na konferencji prasowej podsumowującej jubileuszowy Finał.W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.W poniedziałek zadeklarowana kwota zebrana podczas XX Finału wynosiła 40 mln 269 tys. 194 zł. Na koncie bankowym zaksięgowano już ponad 1,7 mln zł. Jednak - jak zaznaczył Owsiak - sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego, więc ostateczny bilans znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.Owsiak poinformował, że według informacji przekazanych przez policję był to najbezpieczniejszy Finał w historii WOŚP. Podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną zbiórkę. "Po tych 20 latach WOŚP nie straciła zapału i rozpędu" - powiedział.Wyraził też zadowolenie z wizyty pary prezydenckiej w studiu telewizyj... ...

Prognozy dla inwestycji w złoto mało optymistyczne

Od początku grudnia kruszec potaniał o 11 proc. Kruszec potaniał znacząco szczególnie w połowie ubiegłego tygodnia. Były momenty, że uncja kosztowała tylko 1,574 tys. dolarów. A to dopiero początek przeceny.  Rekordowo drogo już byłoProdukcja sztabek złota w Argor-Heraeus SAw w Mendrisio w Szwajcarii.Wczoraj cena jednej uncji złota wahała się w okolicach 1,6 tys. dol. amerykańskich. Poprzedni tydzień zaczynała na poziomie ok. 1,7 tys. dol., a miesiąc temu – 1,712 tys. dol. Kruszec potaniał znacząco szczególnie w połowie ubiegłego tygodnia. Były momenty, że uncja kosztowała tylko 1,574 tys. dol.– Ubiegłotygodniowa przecena kruszcu to był efekt nałożenia się na siebie decyzji amerykańskiej rezerwy federalnej, która nie wdrożyła trzeciego programu dodruku pieniądza, oraz Europejskiego Banku Centralnego, który nie zdecydował się na rozpoczęcie pierwszego poważnego programu tego typu dla euro – wyjaśnia Paweł Kordala, analityk rynku surowców w X-Trade Brokers Domu Maklerskim.Spadek ... ...

Wykorzystanie kolektorów

Płaskie kolektory słoneczna mogą być wykorzystywane do różnych celów. Najczęściej kupowane są jako urządzenia podgrzewające wodę użytkową, jednak w związku ze stale rosnącą popularnością basenów ogrodowych coraz większym powodzeniem cieszy się również ich użycie do podgrzewania wody basenowej. Kolektory płaskie zazwyczaj nie posiadają wystarczającej wydajności, aby móc stanowić jedyne źródło ogrzewania, ale doskonale sprawdzają się jako systemy wspomagające tradycyjne centralne ogrzewanie. Kolektory płaskie mogą być także generatorami ciepła technologicznego.Kolektory płaskie należą do najczęściej kupowanych urządzeń umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Ich stosunkowo niska cena i duża łatwość montażu sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne. Wzrost popularności płaskich kolektorów oraz wszystkich innych systemów, które stworzone zostały z myślą o wykorzystywaniu energii, której na Ziemi jest pod dostatkiem, z pewnością korzystnie wpłynie na stan środow... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
8+3=?


Informacje o plikach "cookies"