Na razie Polacy zaglądają do e-hipermarketów raczej z ciekawości, niż by w nich faktycznie kupować towary, ale to wkrótce może się zmienić.

Mało dużych, dużo średnich e-sklepów

Zakupy online można zrobić między innymi w Empiku, E.Leclercu, Auchan, Bricomanie, Praktikerze, a od kilku dni także w Leroy Merlin. Przed wakacjami do tego grona dołączyć ma również Tesco. Do witryn internetowych przyciągnąć mają klientów przede wszystkim wielkość oferowanego w e-sklepach asortymentu, promocje oraz okazje cenowe, które nie będą dostępne w zwykłych sklepach.

W ciągu pierwszej doby po otwarciu nową stronę e-hipermarketu Leroy Merlin odwiedziło 75 tys. internautów. W kwietniu tego roku wszystkie sklepy tej marki odwiedziło 4,7 mln osób. Oznacza to, że pierwszego dnia w sklepie internetowym był co drugi klient zwykłych sklepów Leroy Merlin.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że z każdym kolejnym tygodniem będzie lepiej. Na razie sklep oferuje tylko kilka tysięcy wybranych produktów, docelowo ma być ich aż 40 tys.

– O wynikach e-zakupów będziemy mogli mówić za kilka tygodni, gdy na stronie internetowej pojawi się już zaplanowana liczba produktów – informuje Kacper Chudzikiewicz, rzecznik sieci.

W Tesco zakupy online będą w pierwszej kolejności dostępne dla mieszkańców Warszawy. – Sprzedaż z wykorzystaniem internetu jest na razie w fazie testów – mówi Michał Sikora z biura prasowego Tesco Polska. Docelowo w internecie będzie można kupić ok. 30 tys. produktów tej sieci. Dostawy realizowane będą bezpośrednio z hipermarketów.

Nieoficjalnie wiadomo, że o uruchomieniu zakupów przez internet myśli także hipermarket Castorama.

– Atrakcyjność usługi zakupów online w hipermarketach polega na tym, że w jednym miejscu, u jednego dostawcy można kupić dużo produktów po stosunkowo atrakcyjnych cenach. To pozwala oszczędzić na przykład na kosztach dostawy – mówi Grzegorz Szymański z Politechniki Łódzkiej, autor raportu eCommerce 2011 dla firmy InterStandard.

Sieci wiedzą o tym, że koszty dostaw mają dla klientów duże znaczenie. W Leroy Merlin przesyłki do 31,5 kg mają stałą stawkę – 19 zł, ale już powyżej tej wagi oraz przy znacznej wartości zamówienia można z siecią negocjować cenę. W Empiku natomiast za zamówienie powyżej 200 zł dostawa jest gratis i to bez względu, czy klient wybiera dostawę kurierską, czy przez pocztę.

Czy klienci chętnie kupują przez internet? – Sieci ukrywają dane o dochodach e-sklepów, ponieważ wciąż nie są one wysokie. Za to dynamika ich wzrostu jest już wysoka – podkreśla Urszula Kłosiewicz -Górecka z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.

– Sklepy internetowe pomagają hipermarketom budować wizerunek nowoczesnych i otwartych dla klientów marek, ale to jedynie oferta uzupełniająca tradycyjny handel. Najbliższe pół roku pokaże, czy Polacy kupią nową usługę – uważa Grzegorz Szymański.


Jest 11 ofert na budowę terminala naftowego w Gdańsku

11 wniosków o dopuszczenie do postępowania przetargowego, dotyczącego budowy Terminala Naftowego w Gdańsku wpłynęło do PERN "Przyjaźń" - poinformowała PAP spółka. Inwestycja jest szacowana na 750 mln zł.Inwestycja jest szacowana na 750 mln zł.Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania przetargowego minął w piątek o godz. 10. Jak podało PERN, obecnie trwają prace komisji, która weryfikuje 11 złożonych wniosków pod kątem zgodności z wymogami postępowania. PERN określa budowę terminala jako swoją sztandarową inwestycję. Budowę zbiorników o pojemności 700 tys. m sześc. spółka chce sfinansować przede wszystkim z własnych środków.Jak mówił przed tygodniem prezes PERN Marcin Moskalewicz, projekt ma być realizowany w systemie "projektuj i buduj", czyli ten sam wykonawca miałby zaprojektować i wykonać terminal.Terminal naftowy - największy tego typu w kraju - powstanie na terenie gdańskiego Portu Północnego na obszarze ok. 29 hektarów. PERN chce tu postawić około 20 zbiorników ... ...

Rodzaje grzejników

Ogrzewanie gospodarstw domowych, przedsiębiorstw, fabryk i wszelkich innych budynków jest w większości regionów świata niezbędne, czasem tylko przez pewien czas, a czasem przez cały rok, i gdy tylko temperatura na zewnątrz spada poniżej pewnego pożądanego poziomu, od razu z nich korzystamy, w celu podniesienia temperatury do poziomu umożliwiającego normalne egzystowanie.Grzejniki to urządzenia, których zadaniem jest wypromieniowywanie energii cieplnej, która następnie rozprzestrzenia się wewnątrz pomieszczenia, wskutek czego temperatura powietrza wzrasta. Grzejniki emitują ciepło na zewnątrz w wyniku procesów konwekcji i promieniowania. Grzejniki wytwarzają energię cieplną poprzez przekształcanie innych rodzajów energii, które są do nich dostarczane.Rodzaj dostarczanej energii jest jednym z kryteriów podziału grzejników. I tak grzejniki możemy podzielić na: grzejniki naftowe, grzejniki elektryczne i grzejniki gazowe.Innym kryterium podziału grzejników jest rodzaj substancji, która j... ...

Jak wybiera się klimatyzatory?

Zakup klimatyzatora musi być wyborem przemyślanym i świadomym, gdyż źle dobrane do pomieszczeń klimatyzatory nie będą spełniały właściwie swojej roli, będą generowały niepotrzebne koszty. O tym, czy klimatyzatory będą w stanie ochłodzić pomieszczenia, w których są zamontowane decyduje ich moc chłodnicza.Aby oszacować zapotrzebowanie na moc chłodniczą, należy przeprowadzić bilans cieplny pomieszczeń, w których mamy zamiar zainstalować klimatyzatory, a także wyliczyć ich kubaturę. Ciepło dostaje się do pokoi bardzo wieloma drogami, głównie przez ściany budynku i okna – na ilość ciepła wpływa w tym przypadku technologia budowlana oraz położenie budynku, a także warunki klimatyczne na danym terenie, takie jak siła wiatru, średnia temperatura i nasłonecznienie. Ciepło jest także generowane przez znajdujące się w pomieszczeniach urządzenia elektryczne oraz ludzi i zwierzęta.Przyjmuje się, że klimatyzatory powinny posiadać taką moc chłodniczą, która jest w stanie pokryć ilość ciepła dostar... ...

Jak wybiera się grzejniki?

Wpływ na rodzaj instalowanych grzejników ma bardzo wiele czynników. Wbrew pozorom decyzja o zakupie określonego rodzaju grzejników nie jest decyzją łatwą i wymaga sprawdzenia wielu parametrów.Największy wpływ na wybór grzejników ma rodzaj instalacji centralnego ogrzewania jaką posiadamy w domu, czy przedsiębiorstwie. Jeżeli posiadamy instalację stalową możemy zakupić grzejniki stalowe, konieczne jest jednak w takim przypadku stosowanie inhibitorów zapobiegających korozji. Jeżeli w domu znajduje się instalacja miedziana, warto wybrać grzejniki stalowe lub konwektorowe i także stosować inhibitory. Instalacje centralnego ogrzewania wykonane z polietylenu lub polibutylenu łączone są z grzejnikami aluminiowymi. Natomiast najnowsze instalacje zestawiane są z grzejnikami konwektorowymi, których zaletą jest zdolność do szybkiego regulowania temperatury wewnątrz pomieszczenia, gdyż systemy zaopatrzone w tego rodzaju grzejniki są w pełni zautomatyzowane.Zanim kupimy grzejniki warto również zn... ...

Premier Litwy: Polska może być liderem wspólnych projektów energetycznych

Polska może odegrać rolę lidera w projektach, które w najbliższej dekadzie będą najważniejsze dla niezależności energetycznej krajów bałtyckich - powiedział PAP premier Litwy Andrius Kubilius po środowym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem.Kraje bałtyckie mają oczywisty cel - spowodowanie, by ich systemy energetyczne, dziś połączone z rosyjskimi, stały się bardziej niezależne.Jak powiedział Kubilius, z Donaldem Tuskiem rozmawiał o dużych projektach energetycznych, leżących we wspólnym interesie. Wymienił połączenie sieci energetycznych, gazowych oraz elektrownię jądrową Visaginas. "Nadchodząca dekada będzie czasem wspólnych interesów na polu energii. Uważamy, że wspólny wysiłek rządów Polski i państw bałtyckich w tym zakresie może przynieść bardzo dużo korzyści, także na poziomie europejskim" - ocenił litewski premier.Podkreślał, że kraje bałtyckie mają oczywisty cel - spowodowanie, by ich systemy energetyczne, dziś połączone z rosyjskimi, stały się bardziej niezależne. "Jeśli ch... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
8+6=?


Informacje o plikach "cookies"