CD Projekt RED sprzedał w 2011 r. 1,5 mln sztuk gier własnych, poinformowała spółka w komunikacie. Na tę liczbę składa się 1,1 mln egzemplarzy gry "Wiedźmin 2" oraz 400 tys. sztuk pierwszej części serii. 

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

"W ciągu siedmiu miesięcy od premiery gra Wiedźmin 2, w wersji na komputery PC, sprzedała się w ilości 1,1 mln szt. Z tego, aż 24% egzemplarzy dostarczonych zostało za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również pierwsza część gry, której sprzedaż wyniosła 400 tys. sztuk mimo, że premiera tego tytułu odbyła się w 2007 roku" - czytamy w komunikacie. Należący do grupy serwis GOG.com sprzedał 40 tys. sztuk "Wiedźmina 2".

Wcześniej spółka zapowiedziała, że 17 kwietnia 2012 roku odbędzie się światowa premiera edycji rozszerzonej Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 oraz na komputery PC.

Gry "Wiedźmin" są oparte o bestsellerową serię opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego. W I-III kw. 2011 roku grupa CD Projekt RED miała 25,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach na poziomie 106,49 mln zł.


Tusk: W maju projekt w sprawie emerytur duchownych

Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że w maju powinien być gotowy projekt ustawy dotyczący emerytur duchownych. Zakłada on likwidację Funduszu Kościelnego, z którego są one finansowane oraz wprowadzenie odpisu podatkowego na rzecz związków wyznaniowych."Myślę, że w maju przedstawimy projekt, który doprowadzi do tego, że księża będą odpowiedzialni sami z siebie za emerytury" - powiedział premier podczas piątkowej konferencji prasowej.Poinformował, że w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie pomiędzy stroną rządową a kościelną w sprawie proponowanych zmian. "Wydaje się, że nasi partnerzy są bliscy przynajmniej zrozumienia" - podkreślił Tusk.Propozycja rządu przewiduje likwidację Funduszu Kościelnego i wprowadza w zamian możliwości odpisu 0,3 proc. podatku dochodowego na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych. Te miałyby samodzielnie płacić składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne duchownych.Zespoły konkordatowe: rządowy i kościelny osiągnęły porozumienie w sprawie trybu p... ...

Białoruska telewizja o szczycie w Warszawie: Trybuna dla brutalnych ataków na nasz kraj

Według białoruskiej telewizji państwowej szczyt Partnerstwa Wschodniego stał się trybuną dla brutalnych ataków na ten kraj, zaproponowano na nim przyjęcie "antybiałoruskiej deklaracji", a krajom, które się na to nie zgodziły, zagrożono represjami ze strony UE.Te oceny padły w komentarzu w czwartek w głównym wieczornym wydaniu wiadomości w Kanale 1. telewizji."Zamiast dyskutowania o perspektywach organizacji, która zgodnie z ideą powinna służyć interesom dziesiątek milionów ludzi, polski szczyt przerodził się w trybunę dla brutalnych ataków na nasz kraj i kopiowania kolejnych, szytych grubymi nićmi rezolucji" - oświadczył komentator w głównym wydaniu wiadomości.Na szczycie w Warszawie "państwa Partnerstwa są otwarcie szantażowane, tylko dlatego, że odmawiają podpisywania antybiałoruskich dokumentów" - dodał. Spikerka dziennika powiedziała, że chodzi o projekt deklaracji końcowej. Według niej został on "odrzucony, a potem niezgadzającym się krajom zagrożono represjami ze strony UE, je... ...

Pikiety solidarności z Węgrami: "Precz z unijną okupacją"

Około 100 osób wzięło w sobotę udział w pikiecie przed ambasadą Węgier w Warszawie. Przedstawiciele kilku prawicowych organizacji manifestowali solidarność z Węgrami i premierem Viktorem Orbanem. Podobne pikiety odbyły się przed konsulatami w Łodzi i Poznaniu.Pikieta solidarności z Narodem Węgierskim i premierem Viktorem Orbanem przed ambasadą Republiki Węgierskiej w Warszawie.W warszawskiej manifestacji wzięli udział m.in. przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, Młodzieży Wszechpolskiej, stowarzyszenia "Koliber", Kongresu Nowej Prawicy, Obozu Narodowo-Radykalnego. Zebrani wręczyli węgierskiemu ambasadorowi "list do przyjaciół Węgrów"."Solidarność Polski i Węgier ma długą i niezawodną tradycję.(...)To wspólne dziedzictwo jest naszą siłą i zobowiązaniem. Wierni tej tradycji przekazujemy wyrazy uznania dla działań, jakie podjęliście dla odrodzenia waszej ojczyzny" - brzmi fragment listu.Pod listem podpisali się m.in. lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i lider Prawicy ... ...

Samorządy domagają się większych wpływów z PIT. Chcą aż 8 mld zł

Nasila się spór o dochody jednostek samorządu terytorialnego. Gminy i miasta mają dość otrzymywania zadań bez pieniędzy i zmian, które uderzają w ich finanse. Domagają się nowelizacji ustawy o dochodach, która da im 8 mld zł więcej wpływów z PIT. Ministerstwo Finansów nie zamierza jednak ulegać samorządom.PieniądzeZmiany w dochodach jednostek samorządu terytorialnego Wskazuje, że od 2004 r. ich dochody realnie rosły. W 2011 r. były nominalnie wyższe o 87,2 proc. niż w roku 2004 (realnie o 74,9 proc.). Sporne dochody z tytułu udziału we wpływach z PIT wzrosły w tym czasie o 95,2 proc. Ponadto samorządy w 2011 r. udzieliły ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych na kwotę 3,8 mld zł, a więc same pozbawiają się dochodów.Gminy nie zgadzają się z tymi zarzutami. Wskazują, że wydatki rosły jeszcze szybciej niż dochody. W efekcie muszą szukać oszczędności. Ponadto są największym inwestorem w kraju. Przygotowały też projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu ... ...

MF zapowiada, że wróci do projektu dot. systemów rozrachunkowych

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt, który ma wdrożyć unijną dyrektywę dotyczącą m.in. systemów rozrachunkowych, ale przyjęcie go wstrzymano z powodu wyborów parlamentarnych - poinformował resort. MF zapowiada, że chce kontynuować prace nad nim.W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska wezwała Polskę i Słowenię do wdrożenia przepisów dotyczących systemów rozrachunkowych i uzgodnień dotyczących zabezpieczeń finansowych na rynkach finansowych.W komunikacie KE wskazano, że Polska i Słowenia mają dwa miesiące na zgłoszenie, jakie środki zostaną przez nie podjęte w celu wdrożenia unijnych przepisów. Wskazano, że przepisy te zawarte są w dyrektywie 2009/44/WE i powinny były zostać wdrożone przez państwa członkowskie przed 1 stycznia 2011 r."Skierowane do Polski i Słowenii wezwania mają formę uzasadnionej opinii, która stanowi drugi etap postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. W przypadku gdyby państwa te nie zgłosiły w terminie dwóch miesięcy środków ma... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
1+1=?


Informacje o plikach "cookies"